Carl Orff: Carmina Burana

V sobotu 27.8.2011 zazněla v letním kině Kyselka v Bílině u Teplic slavná kantáta Carla Orffa Carmina Burana v podání Festivalového orchestru města Bíliny, severočeského dětského sboru a Vysokoškolského uměleckého souboru Univerzity Karlovy. Sólových partů se ujali přední pěvci z pražského Národního divadla Lucie Fišer Silkenová, Ivan Kusnjer a Steve Wächter z Drážďan, dirigoval Jiří Knotte. První půle patřila orchestrálním skladbám především slavných oper a baletů G. Bizeta, A. Dvořáka, E. Griega, P. I. Čajkovského a G. Holsta. Carmina Burana ve 250 ti členném provedení v druhé půli večera, první akce svého druhu v Bílině i okolí, přilákala i za deštivého počasí několik set diváků, pro něž byl koncert zpestřen ohňostrojem a světelnými efekty, nutno dodat na úkor ozvučení orchestru a sboru. Přesto diváci děkovali za spíše efektní zážitek všem účinkujícím vstoje a za to jim přísluší vřelý dík i obdiv.

Na webovských stránkách města Bílina se objevila drobná fotoreportáž z koncertu i s krátkým průřezovým videem, které si můžete prohlédnout zde.

Bílina

Publikováno: Středa, 31. 8. 2011, 10:43
Zařazeno v kategorii: Koncertní činnost
Komentáře k tomuto příspěvku můžete sledovat pomocí kanálu RSS 2.0. K příspěvku momentálně nemůžete psát komentáře. Ping není povolen.

Comments are closed.