Dozvuky-70-VUS: neděle 3. 3. 2019

Vážení kolegové,

listopadové setkání VUSu se povedlo, zvláště salonky, a jelikož se dost hitů ještě nestihlo, někteří z nás nemohli přijet a digitalizace filmů ze zájezdů nebyla hotová, chystáme Dozvuky-70-VUS, které se budou konat
v neděli 3. března 2019 od 14 do 24 hodin v Besední restauraci v Praze 5- Hlubočepech, Slivenecká 7, ve staré romantické části přímo u železniční zastávky – spojení vlakem ze Smíchova za pouhé 4 minuty (nebo autobusem 120 i po půlnoci). K dispozici bude přilehlý sál pro 100- 250 osob a salonek pro 35- 60 osob.

Program setkání: 4 salonky, předběžně: Smetana- Hesla, Proč bychom se netěšili, Dvořák- Napadly písně, Žitné pole, Večerní les, Janáček- Odpočiň si, Mesiaen- O sacrum convivium, Ligeti- Ráno (s kokrháním kohouta), a další. Promítání fotek a digitalizovaných filmů ze života VUSu (s uplatněním rychlopřehledu a zastavování na místech, která budou pro většinu zajímavá). Cizí kapela tentokrát nebude, jen případně naše vlastní, pokud se dáme dohromady. Připravte si Vaše vzpomínky a “historky z natáčení”.

Strava za lidové ceny, pronájem nulový, pokud se nás sejde aspoň 50 a každý si dá večeři (v nabídce např. celá kachnička pro 2 – 3 lidi včetně příloh za pouhých 249 Kč, vepřové řízečky s bramb. salátem za 95 atd.). Tentokrát zálohy ani dary posílat nemusíte, jen objednávku jídla, aby se na to kuchyň připravila.

Krátce také zopakujeme něco z minulého setkání. Největším překvapením byla Stasa čarodějnice, kterou mladší zpívali poprvé, někteří však i po 30-40 letech, jako kdyby se oprášila po půl roce. Z Ruska dorazí Oliver Dohnányi, a přitom mi dovolte soutěžní otázku: Jaké zaznělo poslední slovo v Žitném poli na koncertě ve Viljandi v Estonsku v r. 1978 ? Tři nejrychlejší odpovědi budou odměněny (300, 200, 100 Kč).
Pošlete návrh skladeb, které byste si rádi zazpívali, jakož i Vaši vlastní tvorbu: klidně jen vícehlasý štěk na pár taktů, jakákoliv ptákovina vítána. Pokusím se taky o něco, jelikož sám jsem pták. Kočičiny nejsou zakázány, avšak prosím nechť obsahují aspoň jeden libý souzvuk.

Mezi zpěváky všech epoch a žánrů byly vždy oblíbeny parodie. Jeden člen basové sekce našeho sboru kdysi pozměnil Hálkův text známé Dvořákovy skladby takto: Večer k ní vlez’, rozvázal spodky… Takovéhle žertíky měl rád Honza Schneider, veršující při každé příležitosti, a proto na jeho paměť vyhlašuji soutěž na nové otextování, resp. úpravu, celé skladby (5 slok, naznačený pikantní začátek není podmínkou, spíš by měl být až na konci). Původní lyrický text budiž autorovi vodítkem.

Pošlete tedy co nejdříve na adresu výše uvedenou (pepos@raz-dva.cz):

  • 1. skladby, které byste si rádi zazpívali,
  • 2. objednávku jídla dle jídelního lístku na e-mail pepos@raz-dva.cz (www.besednirestaurace.cz)
  • 3. odpověď na otázku Viljandi 1978;
  • 4. kolegům, na které možná nemáme adresy, a externím tvůrcům info o akci.

Na setkání přineste:

  • 5. vlastní skladbu libovolného žánru, nejméně dvojhlasou,
  • 6. nový text Večerní les, resp. jiné sborové skladby,
  • 7. hudební nástroj,
  • 8. fotky, filmy,
  • 9. váš největší zážitek ve VUSu, resp. historku, vzpomínku.

Pro obě soutěže dohromady ad 5. a 6. je první cena láhev skotské whisky plus peněžité částky pro 1., 2. a 3. cenu, které budou navržené a odhlasované všemi přítomnými (500 – 5000 Kč podle kvality díla a libosti sponzorů). Soutěžícím v obou případech může být i externí spolupracovník.

Podrobný program setkání a noty včas pošleme.

S přáním hezkých zimních radovánek

Yoeh Vrána

Publikováno: Pátek, 1. 2. 2019, 01:03
Zařazeno v kategorii: Nezařazené
Komentáře k tomuto příspěvku můžete sledovat pomocí kanálu RSS 2.0. K příspěvku momentálně nemůžete psát komentáře. Ping není povolen.

Comments are closed.