Velkopáteční Stabat Mater

Již tento pátek zazní z kůru baziliky sv. Jakuba (v Praze 1) krásné dílo Antonína Dvořáka – Stabat Mater, které je neodmyslitelně spjato s velikonočními svátky ukřižování a vzkříšení Ježíše Krista. Tento již tradiční Velkopáteční koncert naskytuje možnost poslechu nejen lidských hlasů, ale i orchestru a především lahodných tónů linoucích se z největších chrámových varhan v Praze. Právě tyto varhany budou po velikonočních svátcích podrobeny rekonstrukci, a tak mají posluchači poslední možnost uslyšet zvuk jejich píšťal právě během pátečního koncertu.

Společně zde zazní hlasy sólistů v podání Moniky Brychtové – soprán, Karolíny Bubleové Berkové – alt, Vladimíra Doležala – tenor a Ivo Hrachovce – bas, a tří smíšených sborů: Vysokoškolského uměleckého souboru, Svatojakubského sboru a sboru SUDOP. Instrumentálního partu se pod taktovkou Jakuba Zichy ujal Svatojakubský orchestr a partu varhan Otto Novák.

Přijďte se zaposlouchat do lahodné hudby tradičního Velkopátečního Stabat Mater Antonína Dvořáka v pátek 22.4.2011 v 18:00 do baziliky sv. Jakuba, Malá Štupartská, Praha 1.

Vstupné dobrovolné

pohled na kůr s pýchou baziliky - největšími chrámovými varhanami v Praze

pohled na kůr s pýchou baziliky - největšími chrámovými varhanami v Praze

Publikováno: Úterý, 19. 4. 2011, 10:18
Zařazeno v kategorii: Koncertní činnost
Komentáře k tomuto příspěvku můžete sledovat pomocí kanálu RSS 2.0. K příspěvku momentálně nemůžete psát komentáře. Ping není povolen.

Comments are closed.