VUS HLEDÁ NOVÉ ČLENY

Zpíváš rád a znáš i noty? I když nejsi Pavarotti… přijď mezi nás!

Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy hledá nové členy. Ženy přijímáme dvakrát ročně, vždy v září a v lednu, muže pak kdykoliv během celé sezóny. Přijď nás navštívit v pondělí nebo ve středu v 19.15 do naší zkušebny na koleji Arnošta z Pardubic (Voršilská ul. 1, Praha 1).

Náborový leták VUS
Náborový leták VUS

Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy v Praze (VUS UK) je předním českým neprofesionálním sborovým tělesem složeným především ze studentů, absolventů a zaměstnanců Univerzity Karlovy a ostatních pražských vysokých škol. Vznikl již v roce 1948 a je tak vůbec nejstarším českým akademickým sborem.

Co tě u nás čeká?

systematická práce, vysoká umělecká úroveň, rozvoj hlasových dovedností, široký repertoár (Antonín Dvořák: Stabat Mater, Carl Orff: Carmina burana, Alexander P. Borodin: Polovecké tance, Wolfgang A. Mozart: Korunovační mše C-dur, Te Deum, Requiem a další…), koncerty na prestižních českých scénách (Rudolfinum, Obecní dům, Karolinum), zahraniční zájezdy (Evropa, USA, Kanada, Izrael, Mexiko, Čína) a v neposlední řadě skvělý kolektiv!

Za celou dobu existence souboru se zde vystřídalo více než tisíc sboristů, dnes čítá počet jeho členů mezi padesáti a sedmdesáti. Věk zpěváků se pohybuje přibližně od 17 do 50, věkový průměr sboru je kolem 30 let. Mnozí bývalí sbormistři VUS UK jsou dnes renomovanými osobnostmi – dirigent Jiří Kout, někdejší sbormistr Pražského filharmonického sboru a Pražského komorního sboru Lubomír Mátl, dirigent Národního divadla v Praze Oliver Dohnányi, dirigentka Filharmonie Hradec Králové a profesorka Pražské konzervatoře Miriam Němcová, sbormistr mezinárodního pěveckého sboru v USA Jiří Kratochvíl nebo někdejší sbormistr Pražského filharmonického sboru Jaroslav Brych. Sbor je jako jediný zástupce v České republice členem Evropské federace mladých sborů (EFJC).

Pokud máte zájem ve VUS UK zpívat, zveme vás na nezávaznou návštěvu jedné ze zkoušek sboru, které se konají v sezóně 2012/2013 od 3. září 2012. Doporučujeme se předem ohlásit a ověřit si, zda se ve Vámi zvoleném termínu zkouška opravdu koná.

pondělí a středa od 19:15 do 21:30 hod. ve zkušebně VUS UK, kolej Arnošta z Pardubic, Voršilská 1, Praha 1.

náborový letáček ke stažení zde

V případě jakýchkoliv dotazů nám pošlete e-mail.

Map

Publikováno: Čtvrtek, 3. 5. 2012, 16:17
Zařazeno v kategorii: Nezařazené
Komentáře k tomuto příspěvku můžete sledovat pomocí kanálu RSS 2.0. K příspěvku momentálně nemůžete psát komentáře. Ping není povolen.

Comments are closed.