Krkonošská pohádka – hudba Vadima Petrova

4. 12. 2016 - 19:30

Smetanova síň Obecního domu, Náměstí Republiky, Praha 1

Vadim Petrov – PRAŽSKÉ ORNAMENTY

Již třetím rokem pořádá symfonický orchestr českého rozhlasu (SOČR) předvánoční koncert s hudbou skladatele Vadima Petrova, na kterém letos představí řadu nových skladeb a Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy bude při tom! V našem podání zazní i znělka z večerníčku Krkonošská pohádka.


zdroj: http://www.pohadkar.cz/pohadka/krkonosske-pohadky/obrazky/id/196/ [cit. 15.10.2016]

Program koncertu:

• Pražské ornamenty, cyklus tří symfonických básní
Pražské ornamenty, Op. 68
Elegie, Op. 79
Pražský hrad, Op. 77
cca 50 minut

přestávka

• Krkonošská pohádka, Op. 75
Riva dei Pini
Nokturno in G, Op. 60

• Tango Habanero
Principálka, Op. 69
Burleska
Lyrický valčík/ Mám Tě rád

• Melodie Krtka I
Cca 45minut

Koncertem vás provede moderátor Alfréd Strejček a skladby představí a zahraje Symfonický orchestr Českého rozhlasu. Dirigentem pro tento koncert je Marko Ivanović. Koncertu se zúčastní Vadim Petrov i patronka koncertu Linda Vojtová, autorova vnučka.

Cyklus symfonických básní Pražské ornamenty

Na koncertě bude poprvé představena symfonická báseň Pražské ornamenty, kterou v tomto provedení v premiéře poprvé uslyší i sám autor. Hlavní hudební téma symfonické básně zkomponoval Vadim Petrov pro televizní trilogii z historie Národního divadla v Praze, kterou odvysílala Česká televize pod názvem Tři spory. Dílo pro velký symfonický orchestr dokončil Vadim Petrov v roce 1986.

Melodie Krtka I

Drážďanská filharmonie uspořádala dne 2.4.2016 v koncertní hale Semperoper v Drážďanech koncert pod názvem „Výlet do Prahy“. Na programu zcela vyprodané Státní opery byly zařazeny skladby tří českých hudebních skladatelů – Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany a Vadima Petrova. Vedle Slovanských tanců a Vltavy tak zazněly Melodie krtka, z animovaného českého seriálu pro děti. Vadim Petrov je autorem hudby k 25 dílům tohoto seriálu, z toho 6 půlhodinových. Posluchači se mohou v dalších letech již dnes těšit na zpracování dalších pokračování Melodií krtka.

• koncert je vhodný pro rodiny s dětmi od 10ti let