VÁNOČNÍ KONCERT VUS UK

15. 12. 2021 - 19:00

kostel sv. Šimona a Judy, Dušní, Praha 1 – Staré Město

S ročním prodlením nabídneme našim věrným posluchačům opět Vánoční koncert Vysokoškolského uměleckého souboru, na němž zazní česká a slovenská adventní a vánoční hudba období 16.-18. století a jedna ze mší Franze Schuberta.

Tradiční adventní zpěvy Roráty (podle latinského zpěvu Rorate coeli – Rosu dejte nebesa) představíme v podobě, kterou jim dal prof. Miroslav Venhoda, zakladatel souboru Pražští madrigalisté, který tuto hudbu v sedmdesátých letech koncertně vzkřísil. Ze stejného zdroje bude i cyklus latinských písní, které zněly u nás i v celé Evropě v době vrcholné gotiky a renesance. Rovněž Prosae pastorales (pastýřské/vánoční zpěvy) jsou z repertoáru Pražských madrigalistů, kteří je natočili na gramofonovou desku v sousedství populární mše F-dur stejného skladatele. O autorství Edmunda Paschy se od devadesátých let vedou spory, podle některých badatelů je tvůrcem Georgius Zrunek, ale na kráse této hudby to nic nemění. Po přestávce uvedeme Mši C-dur Franze Schuberta. Skladatel ji vytvořil v devatenácti letech pro kostel v Lichtentalu (dnes součást Vídně), my ji uvedeme v podobě z roku 1828, kdy ji sedm týdnů před svou smrtí Schubert revidoval.


 

Program:

Roráty – cyklus adventních zpěvů českých utrakvistů ze 16. století
Latinské vánoční písně české gotiky a renesance
E. Pascha / G. Zrunek: Prosae Pastorales
—————
F. Schubert: Mše C-dur

 
Účinkují:

soprán – Tereza Králová
alt – Petra Vondrová
tenor – Martin Slavík
bas – Jan Morávek

varhany – Vladimír Jelínek

Vysokoškolský umělecký soubor UK
Pražští chrámoví sólisté
Camerata Carolina

řídí Jakub Zicha a Ondřej Kunovský

jednotné vstupné 200,- Kč (sedadla nejsou číslována)

ke stažení pozvánka a program koncertu

Upozorňujeme, že v rámci platných nařízení bude pořadatelská služba FOK (jimž patří kostel sv. Šimona a Judy) kontrolovat platné očkovací certifikáty nebo potvrzení o prodělání nemoci COVID-19.
Všechny diváky pak prosíme o dodržování zmíněných nařízení i po dobu samotného koncertu, který by se jinak nemohl konat.
VŠEM MOC DĚKUJEME!!!

Rezervování vstupenek

Rezervace vstupenek již byla uzavřena. Vstupenky lze zakoupit na místě ve večerní pokladně.