Adeste fideles

27. 11. 2009 - 19:30

Velký sál Hlaholu, Masarykovo nábřeží 16, Praha 1

„Adeste fideles“ – jedna z celosvětově nejznámějších koled, dala název přátelskému koncertu univerzitních sborů ze dvou kontinentů. U příležitosti zahájení adventu uvítá Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy pěvecký sbor The Bay Path College Festival Choir z Bostonu (USA) na společném předvánočním setkání, které se uskuteční v pátek 27. 11. v pražském Hlaholu.

Ačkoli se představí dva akademické sbory, repertoár bude velmi různorodý. Na své si přijdou jak posluchači světového romantismu či soudobé české vážné hudby, tak i ti, co souzní s rytmy afroamerických či židovských písní. Vybrané skladby naladí posluchače na meditativní období adventu i radostnou atmosféru Vánoc.

Večer otevře duchovními písněmi českých i světových autorů Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy pod vedením dirigenta Jiřího Petrdlíka, na nějž naváže dirigent Scott Bailey se svým uskupením amerických studentů The Bay Path College Festival Choir. Tento bostonský sbor se představí s výběrem adventních skladeb a písní převážně amerických autorů.

Koncert pořádá agentura Maribu ve Velkém sále pražského Hlaholu (Masarykovo nábřeží 16, Praha 1) od 19.30 hodin. Vstup je volný.

Program koncertu je ke stažení zde.