Carl Orff: Carmina Burana

27. 8. 2011 - 19:00

Letní kino Kyselka, Bílina u Teplic, Ústecký kraj

Projekt „Rok klasiky v Bílině“ je celoroční hudební projekt zaměřný na klasickou hudbu, který za finanční podpory měta Bíliny,
Severočských dolů a.s. a Nadace Život umělce pořádá Kulturní centrum Kaskáda ve spolupráci s Uměleckou agenturou Jakuba Fischera. Všechny dílčí akce se uskuteční na území města Bíliny, v Mětském divadle, v Letní amfiteáru a kostele sv. Petra a Pavla.

Carmina Burana, koncert Festivalového symfonického orchestru města Bíliny ve 250 ti členném provedení, první akce svého druhu v Bílině i okolí, jediné představení pod širým nebem v České republice proběhne v sobotu 27.8.2011 od 20:00! Spoluúčinkuje Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy v Praze.
Koncert bude zpestřen ohňostrojem a kvalitními světelnými efekty, bude mít celorepublikovou propagaci, reportáž z koncertu odvysílá Česká televize ve zprávách z regionu a regionální Regia TV. Carmina Burana je soubor středověkých náboženských, satirických, moralistických, milostných, pijáckých aj. básní a písní, pocházející z 11. – 13. století, sepsaný kolem roku 1230. Básně známe z rukopisu nalezeného v benediktinském klášteře v Benediktebeurn, v malé vesnici, ležící na úpatí Alp. Rukopis je nyní uložen ve Státní bavorské knihovně.
Text byl mnohokrát zhudebněn, nejznámější je bezesporu úprava Carla Orffa z roku 1937, který použil 24 básní.

Carmina Burana