Vzpomínkový koncert k poctě Zdeňka Šulce

12. 11. 2019 - 19:30

Velký sál Hlaholu, Masarykovo nábřeží 16, Praha 1

Sborový koncert k poctě bývalého sbormistra Vysokoškolského uměleckého souboru Univerzity Karlovy v Praze, Zdeňka Šulce.

Zdeněk Šulc – sbormistr, varhaník a bývalý pedagog Pražské konzervatoře zemřel v neděli 15. září 2019 v nedožitých 88 letech.
Po celý život se obětavě a s velkým entuziazmem věnoval amatérskému sborovému zpěvu. Od patnácti let až do vysokého věku vedl jako sbormistr vždy minimálně jeden, ale mnohdy i více amatérských sborů (například pražské chrámové sbory u sv. Salvátora, sv. Mikuláše na Malé Straně a u Křížovníků, Smíšený pěvecký sbor Žehuň u Nymburka, Dívčí sbor Gymnázia Štěpánská Praha, Vinohradský Hlahol, Vysokoškolský umělecký soubor ČVUT Praha, Vysokoškolský umělecký soubor UK Praha, Academiachor, Smíšený pěvecký sbor Boleslav, Foerstrovo komorní pěvecké sdružení, Pěvecký sbor Pražské konzervatoře, Zpěvácký spolek Hlahol Praha, Komorní sbor při 3. lékařské fakultě UK Collegium Musa Pragensis a další). Vychoval desítky skvělých zpěváků a muzikantů.

Srdečně zveme přátele, známé, příznivce sborového zpěvu i bývalé žáky a studenty Zdeňka Šulce na koncert pořádaný k jeho poctě.Účinkují:

Komorní sbor 3. LF UK Collegium Musa Pragensis
Foerstrovo komorní pěvecké sdružení – sbormistr Jaroslav Brych
Smíšený pěvecký sbor Boleslav – sbormistryně Zuzana Kubelková
Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy – sbormistři Jakub Zicha a Ondřej Kunovský
Zpěvácký spolek Hlahol v Praze – sbormistři Roman Z. Novák a Klára JežkováVstupné dobrovolné