Setkání VUSáků u příležitosti 70. výročí založení sboru

Milí kolegové – bývalí i současní členové VUSu a přátelé,

výroční narozeninový koncert VUSu je za námi, ale to není všechno!

Na oslavu výročí založení VUSu plánujeme setkání přesně v den jeho 70. narozenin, a to v neděli 11. 11. 2018 ve 14 hodin v Paspově sále pivovaru Staropramen v Praze 5 – Smíchově, Nádražní ul. 43/84 (vchod je společný s restaurací Potrefená husa, sál se nachází v 1. patře).

V almanachu k 50. výročí VUSu píše Jan Schneider, že v diplomové práci bývalé členky Aleny Jakubcové se uvádí datum první zkoušky 11. listopadu 1948. V tento den, na sv. Martina, se v sále koleje Jednota v Opletalově ulici sešli 4 studenti: Jan Tausinger – dirigent, Luděk Kořínek, Zdeněk Holub a Jiří Novák. Nevím, jestli si na to tehdy vzpomněli, ale 11. listopad již byl zapsán ve světových dějinách jako slavný

Den příměří, den ukončení Velké války: 11. 11. 1918 v 11 hodin,

známý též jako Den válečných veteránů, Den vlčích máků, na paměť padlých vojáků, na jejichž hrobech a ladem ležících neobdělaných polích nejdříve vyrostly vlčí máky. V den našeho výročí tedy uplyne od tohoto významného data 100 let.

Paspův sál je historický neorenesanční sál z r. 1873 s plochou 300 m2 a kapacitou až 300 osob, s podiem a základním ozvučením s 1 mikrofonem. V Trnkově salonku pro 30-45 osob budou probíhat „mini-ateliery“, nazvané zde „salonky“, pro nácvik předem připravených krátkých skladeb, k nimž Vám budou v předstihu zaslány notové materiály. Výhoda: nadšenci mohou absolvovat všechny salonky.

Program (bude ještě upřesněn)

13.00 – otevření vstupu do Paspova sálu
14.00 – zahájení – úvod, program, vyprávění z historie sboru
14.30 – mini-ateliéry s bývalými sbormistry VUSu (Dohnányi, Brych, Melichar)
17.00 – vystoupení salonků
18.00 – vystoupení současného VUSu (též s bývalými členy, kteří absolvují zkoušky)
18.30 – večeře, volná zábava (malý taneční orchestr, vyprávění a četba z historie sboru)
19.30 – společné zpívání ve velkém sále
20.30 – malý taneční orchestr, zpívání v salonku, volná zábava, vzpomínky členů…
23.00 – ukončení (můžeme zůstat až do půlnoci).

Změna programu vyhrazena.

Občerstvení, náklady

Na sv. Martina nesmí samozřejmě chybět husa (knedlík, zelí – 269,- Kč), dále Caesar salát (řím. salát, ančov., parmaz., gril. kuře – 199,- Kč), velký zeleninový salát (podle našeho přání – navrhněte), pol. kulajda (69,- Kč), jahodové knedlíčky (tvaroh, máslo – 119,- Kč). Ceny jsou poněkud vyšší, ale čtěte dále.
Pronájem sálu bude stát 24.200,- Kč. Pokud objednáme občerstvení za min. 50.000,- Kč budeme mít nájem zdarma. Tedy bude-li nás 100, každý by měl poslat kolem 500,- Kč – celou částku můžete zkonzumovat. Chudé k placení nenutíme, hlavně přijeďte, ať se po dlouhé době zase sejdeme. Prosíme ty majetnější, aby poslali více – můžete si nechat zabalit domů např. několik porcí jídel nebo pozvat rodinu a přátele. Přihlášku, objednávku jídel (z výše uvedených) aj. pošlete emailem (do předmětu dejte příjmení/ rodné př., jméno a 70) a peníze nejpozději do 10.10.2018 na účet VUSu č. 151469471/0600, var. symbol 70, do poznámky příjmení, jméno.
Záloha 10 tis. Kč už musela být zaplacena, jelikož o daný termín je velký zájem.

VŠICHNI JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI!

Na shledanou se těší

Vrána a vedení VUS UK

Publikováno: Pátek, 5. 10. 2018, 00:08
Zařazeno v kategorii: Info pro členy sboru, VUS UK v médiích
Komentáře k tomuto příspěvku můžete sledovat pomocí kanálu RSS 2.0. K příspěvku momentálně nemůžete psát komentáře. Ping není povolen.

Příspěvek „Setkání VUSáků u příležitosti 70. výročí založení sboru“
Jeden komentář
Komentáře jsou řazeny od nejstaršího k nejnovějšímu.

 1. Sylva Dolenská píše:

  Ahoj,
  setkání jsme si my ze sedmdesátých let užili, doufám, že ostatní taky.
  Osobně jestli jsem něčeho litovala, bylo, že jsme neměli víc časoprostoru na promítání fotek. Zkusila jsem na webových stránkách sboru najít fotogalerii, ale je jen na Facebooku, a ta je vpodstatě jen současná.
  Ráda bych nabídla vytvoření pamětní knihy sboru k 70. výročí. Dnes je plno webových vydavatelů, kteří toto umožňují. Nemám samozřejmě příliš mnoho fotek, byla jsem ve sboru jen od r. 1974 do 1981. Takže si to představuji tak, že by se vytvořila úschovna třeba na Rajčeti, kam by lidé posílali svoje fotky. Z těch by pak vybraly nějaké reprezentativní pro každou dekádu. Fotoknihu by si pak lidi mohli objednávat, eventuelně přímo šitou „na míru“ s různým obsahem podle období zájmu. Vráno a Jardo, dejte vědět, jak to vidíte.
  Sylva Dolenská