Co chystá VUS

Srdečně zveme naše věrné posluchače k návštěvě vystoupení, která se budou konat v roce 2010.

Je konec ledna a my již čtvrtým týdnem opět pilně pracujeme. Na pultech nám leží repertoár pro první polovinu roku 2010, který obsahuje hudbu duchovní i světskou, skladby českých skladatelů i cizích, hudbu starších období i skladby dosud neprovedené…

První možnost poslechnout si náš sbor budete mít v neděli 7. března od 10:30, kdy přispějeme ke slavení bohoslužby v bazilice sv. Jakuba v Praze 1. Na programu bude Missa brevis letošního dvojnásobného jubilanta Zdeňka Fibicha.

Fibicha si rovněž zazpíváme na dalším koncertu z našeho cyklu Česká duchovní hudba. Naším hostem bude vynikající komorní sbor VOKS se sbormistryní Martinou Spiritovou. Jako bonbónek tohoto koncertu vám nabídneme společné provedení některých Biblických písní Antonína Dvořáka ve verzi pro smíšený sbor a varhany. Koncert se koná v úterý 23. března od 19:30 v modlitebně CČE na Korunní ulici v Praze 2.

Velikonoční dobu strávíme opět v pevném spojení s bazilikou sv. Jakuba, kde budeme účinkovat nejprve v tradičním velkopátečním provedení Dvořákovy kantáty Stabat Mater (2. dubna od 18:00) a posléze při bohoslužbě na Velikonoční neděli ve skladbě Josepha Haydna Nelsonmesse (4. dubna od 10:30).

Vrcholem jarní části této sezóny bude společný koncert s Pražským smíšeným sborem a sborem WADACHI (Japonsko). Těsnější spolupráce s PSS trvá již třetí sezónu a stále nás to velmi těší. Pro tento koncert chystáme společná provedení pilířů české sborové literatury: cyklus Antonína Dvořáka V přírodě, Tři zpěvy Josefa Suka a Čtyři balady Vítězslava Nováka. Koncert se koná v neděli 2. května v kostele sv. Šimona a Judy v Praze 1.

Ani na podzim nebude VUS zahálet. Již nyní pracujeme na organizačním zajištění naší hlavní podzimní akce, při níž přivítáme naše dlouholeté partnery z německého Karlsruhe (sbor kostela sv. Štěpána) při společném provedení Německého Requiem Johanessa Brahmse. Jako datum  pražského provedení byl zvolen 7. listopad, koncert v Karlsruhe se bude konat o týden později.

Publikováno: Středa, 27. 1. 2010, 16:45
Zařazeno v kategorii: Koncertní činnost
Komentáře k tomuto příspěvku můžete sledovat pomocí kanálu RSS 2.0. K příspěvku momentálně nemůžete psát komentáře. Ping není povolen.

Comments are closed.