Ceny Paměti národa 2014

17. 11. 2014 - 20:00

Národní divadlo, Národní 2, Praha 1

Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy přijal nabídku spolupráce s klavíristou Mariánem Vargou a zpěvačkou Janou Kirschner při vystoupení v rámci předávání Cen Paměti národa 2014, který bude vysílat v přímém přenosu Česká televize z Národního divadla v Praze od 20:00 na ČT2. Moderování se ujme Marek Eben.

Ceny Paměti národa jsou prestižním evropským oceněním, které od roku 2010 každoročně uděluje společnost Post Bellum pamětníkům zlomových momentů minulého století, „kteří ve svém životě prokázali, že čest, svoboda a lidská důstojnost nejsou prázdná slova“.
Letošní ročník věnovaný výročí 25 let od pádu železné opony bude poprvé v historii ročníkem mezinárodním. Kromě českého laureáta budou oceněni i laureáti z Německa, Maďarska, Polska a Slovenska. Každý z oceňovaných bude představen portrétem, který vznikl na území jeho země za účelem Koncertu pro hrdiny, a to v úzké spolupráci mezi Českou televizí, zahraničními partnery a organizací Post Bellum.
Mezinárodnímu rozměru bude odpovídat i hudební dramaturgie večera, která přinese překvapivá spojení mezinárodně respektovaných hudebníků a středoevropských popových a rockových hvězd.